باطری لیفتراک

باطری لیفتراک

باطری لیفتراک ، لیفتراک های برقی مناسب برای استفاده در محیط های سر بسته مانند انبار ها می باشد. زیرا این لیفتراک ها نه تنها دود تولید نمی کنند بلکه صدای کمی دارند. به همین دلیل است که در محیط های سربسته مورد به جای لیفتراک های دیزلی یا گازی استفاده قرار می گیرد.

لیفتراک های برقی معمولا از موتور AC استفاده می کنند. این موتور از یک باطری لیفتراک اسیدس-سربی برای تامین انرژی خود استفاده می کند.

لیفتراک های برقی در شرایط و محیط های به خصوصی کارایی دارند. برای مثال در محیط هایی که نباید هیچ گونه آلودگی و احتراقی در محیط ایجاد شود و همینطور در محیط های کوچک قدرت مانور خوبی از خود نشان می دهند.

در مجموع باید گفت که لیفتراک های برقی برای محیط های سربسته مانند کارخانجات، انبارها، سردخانه ها و … بسیار مناسب می باشند.

باطری لیفتراک

باطری لیفتراک ، از مهمترین ویژگی هایی که امروزه در صنعت مورد توجه قرار می گیرد، قابلیت شارژ مجدد در باتری ها و امکان دشارژ با جریان های بسیار بالا است که باتری های سربی-اسیدی لیفتراک مناسب برای تامین انرژی لیفتراک های برقی می باشد.

این باطری برای اولین بار توسط فیزیکدان فرانسوی یعنی گاستون در سال ۱۸۵۹ به عنوان اولین باطری با قابلیت شارژ مجدد روانه بازار شد. خوشبختانه امروزه این باطری ها به راحتی قابل دسترسی هستندو تقریبا حدود ۸۰% مصرف سرب دنیا صرف تولید باطری سربی-اسیدی می شود.

قیمت نسبتا پایین این نوع از باتری های لیفتراک در مقایسه با باطری های دیگر مقرون به صرفه تر می باشد. از دیگر ویژگی های آن ها قابلیت جریان دهی لحظه ای بالای آنها، این دسته از باطری های لیفتراک را به یکی از بهترین انتخاب ها تبدیل کرده است.

به طور کلی اختلاف ولتاژ ایجاد شده توسط یک سلول الکترودی مثبت منفی در باتری لیفتراک سربی-اسیدی متغیر بین ۲ الی ۲٫۱ ولت است. به همین دلیل ولتاژهای بالاتر از ۱۲ ولت توسط اتصال سری چندین باتری تشکیل می شوند. در تعیین ظرفیت باطری لیفتراک قطر صفحات مثبت و منفی نقش مهمی را ایفا می کنند. برای استفاده در باتری های معمول قطر صفحات حدود ۲ میلی متر می باشد ولی در باطری لیفتراک های برقی قطر این صفحات به ۶ میلی متر می رسد.

باطری لیفتراک

باطری لیفتراک برقی

باطری لیفتراک برقی ، باطری های اسیدی-سربی لیفتراک ها دسته ای از باطری های صنعتی به حساب می آیند که برای کارهای سنگین درنظر گرفته می شوند. این باطری ها با نام کششی نیز شناخته می شوند و معمولا از سلول های اسیدی ۲ ولت با میزان جریان دهی و آمپر بالا ساخته می شوند.این باطری ها معمولا در ولتاژهای مختلف ۲۴ ولت، ۳۶ ولت، ۴۸ ولت، ۷۲ ولت، ۸۰ ولت، دوبل ۴۰ ولت و در آمپر ساعت های متفاوت از ۳۰۰ آمپر ساعت الی ۱۰۰۰ آمپر ساعت می باشند.

نکته اصلی در باطری های لیفتراک این است که همه مضربی از ۲ می باشند، یعنی یک باطری لیفتراک ۲۴ ولت شامل ۱۲ سلول ۲ ولتی می باشد.

باطری لیفتراک ها در شرکت دینولیفتراک با دو استاندارد BS و DIN می باشد و با در نظر گرفتن ولتاژ و آمپر با چینش سلول های دو ولتی در اندازه های مختلف جعبه ای متناسب با درخواست مشتری تحویل داده می شود. این باطری ها مناسب برای انواع لیفتراک، پالت تراک، استکر، ریچتراک و بالابرهای برقی می باشد.

یکی دیگر از ویژگی های مهم باطری های لیفتراک می توان به شارژ سریع، با بالاترین کیفیت و استاندارد جهانی است که با بیش تر ماشین آلات صنعتی سازگاری دارد.

تعویض باطری لیفتراک

باطری های لیفتراک ، مانند همه باطری های لیفتراک که قابل شارژ هستند دارای طول عمر بسیار بالایی است. طول عمر باطری لیفتراک برقی به شرایط نگهداری از آن هم وابسته است.

اگر باطری لیفتراک شارژ به صورت محدود در خود نگه دارد برای رفع مشکل می توان موارد زیر را بررسی کرد:

  • تعویض سلول های دچار نقص شده
  • رفع قطع شدگی اتصالات بین سلول ها
  • اطمینان از سالم بودن شارژر
  • بازسازی باتری لیفتراک
  • تامین باتری لیفتراک جدید

باتری لیفتراک

بازسازی ی احیاء باطری لیفتراک به وسیله دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته انجام می شود که عمر باطری های اسیدی-سربی را افزایش می دهد. گاهی خرابی باطری ها به دلیل ایجاد لجن ناشی از فرآیند شارژ شدن است که طی چند سال روی سطوح الکترود می نشیند.

لجن گیری و احیا باطری لیفتراک به این صورت است که، توسط انجام عملیات شکافتن سلول ها و لجن گیری انجام می شود. سپس مجددا بسته شده و تزریق مواد شیمیایی مخصوص احیا ظرفیت باطری را به آن بازمی گردانند.

برای افزایش طول عمر باطری  می توان حجم آن را تا سه چهارم کاهش داد. باید در نظر داشت که باطری های سولفاته شده و آن هایی که دچار ریختگی صفحات مثبت و منفی هستند، تحت هیچ شرایطی قابل تعمیر نیستند.

نگهداری باطری لیفتراک

نگهداری باطری لیفتراک ، یک عامل فراموش شده است. این باطری ها می توانند عمر طولانی مدتی داشته باشند، اگر کمی اطلاع و دانش از سرویس و نگهداری آن ها داشته باشید.

با داشتن اطلاع از طرز نگهداری باطری های لیفتراک می توان در زمینه کاهش هزینه ها نیز گام بلندی برداشت. با داشتن اطلاعات و دانش کافی در زمینه نگهداری باطری ها موارد زیر را تجربه خواهید کرد:

  • کاهش هزینه ها
  • افزایش طول عمر باطری لیفتراک
  • ایمنی و عملکرد بیشتر

در بیش تر باطری های لیفتراک جدیدی که تولید می شود عمر مفیدی معادل ۱۵۰۰ سیکل کاری می باشد. هر سیکل کاری معادل با هر بار شارژ کردن باطری لیفتراک می باشد که در طول روز یکبار نیاز به این کار دارید که در سال حدود ۳۰۰ بار انجام می شود؛ پس یک باطری حدود پنج سال عمر مفید دارد. برای اطلاع از عمر باطری می توان به کاتالوگی که به همراه محصول ارائه می شود توجه نمود.

فروش باطری لیفتراک

فروش باطری لیفتراک ، در شرکت دینو کاملا تضمین شده می باشد. همینطور باطری های موجود در شرکت ما مطابق با استاندارد های جهانی می باشد و از برترین برند های با کیفیت و معتبر در جهان سرچشمه می گیرد. برای اطلاع از قیمت فروش باطری لیفتراک با کارشناسان ما تماس بگیرید.

باطری لیفتراک

2 دیدگاه برای “باطری لیفتراک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.