سرویس لیفتراک

امتیاز پست
5/5
سرویس لیفتراک

سرویس لیفتراک ، برای تعمیر و نگهداری از لیفتراک، دستورالعمل ها، قوانین و راهکارهای اصولی به کار برده می‌شود که این دستورالعمل ها از طریق افراد متخصص و با هدف افزایش بهره وری و عملکرد لیفتراک و بالابردن طول عمر آن اجرا می شوند. با در نظر گرفتن اینکه لیفتراک دستگاهی گران قیمت و پیچیده می باشد، بنابراین رعایت کلیه نکات ایمنی به خصوص روش صحیح نگهداری از آن و کار کردن با این دستگاه در این زمینه مفید خواهد بود.


به این معنی که اجرای این اصول موجب می شود تا هزینه های اضافی که برای تعویض قطعات لیفتراک و تعمیر آن صرف می شود، به میزان زیادی کاهش پیدا کند.


تعمیر و نگهداری از لیفتراک از طریق گروه های مختلفی مانند کارشناسان فعال در واحدهای نگهداری، نمایندگی های فروش، تیم بازرسی در واحد صنعتی و اپراتور دستگاه صورت می گیرد.


برای افرادی که به تازگی دستگاه لیفتراک خریداری کرده اند، استفاده از خدمات بازرسی های دوره ای که از طریق نمایندگی های فروش لیفتراک ارائه می شود، بسیار مهم خواهد بود.
در این مقاله شما را با انواع راهکارهای سرویس لیفتراک و روش های نگهداری از آن آشنا می کنیم.


سرویس لیفتراک


تیم بازرسی تامین و نگهداری لیفتراک، سرویس های مختلفی را به مشتریان خود ارائه می دهند که برخی از این سرویس ها به صورت دوره ای و با در نظر گرفتن زمان عملکرد دستگاه انجام می شود. این خدمات شامل موارد زیر می باشند:


• زنجیرها باید از دوام و استحکام کافی برخوردار باشند.
• کانال های هوای لیفتراک، غبارزدایی شده و فیلترها در صورت نیاز، تعویض می شوند.
• ترمزها بررسی می شوند و وضعیت آن ها از نظر ساییدگی ارزیابی می شود.
• اجزای باتری به دقت مورد بازرسی قرار می گیرد.
• روغن هیدرولیک دستگاه در صورت نیاز باید تعویض شود.
• موتور لیفتراک لازم است که با صدای عادی کار کند، در غیر این صورت، اجزای آن بازرسی می شوند.
• اجزای مهم لیفتراک مانند زنجیرها، دکل، اتصالات دکل و بلبرینگ ها باید دقت گریس کاری شوند.
دستگاه باید دارای تعادل باشد، به ویژه تعادل شاخک ها باید برقرار باشد.
• سطح روغن به دقت بررسی می شود و در صورتی که بازرسان تشخیص دهند، روغن لیفتراک تعویض می شود.


نقش اپراتور در سرویس و نگهداری لیفتراک


در تعمیر و نگهداری از لیفتراک علاوه بر تیم بازرسی، اپراتور لیفتراک نیز دارای نقش بسیار مهمی خواهد بود. در واقع راننده لیفتراک نخستین فردی است که می تواند برای تأمین سلامت و طول عمر دستگاه تلاش کند.
برای افزایش طول عمر دستگاه لیفتراک بهتر است که اپراتور دستگاه لیفتراک به این نکات توجه داشته باشد:


• پیش از شروع کار با لیفتراک، دستگاه باید از نظر ظاهری بررسی شود.
• در لیفتراک های برقی باید سطح مایع الکترولیت باتری و میزان شارژ آن کنترل شود.
• اتصالات، پیچ و مهره های لیفتراک را باید کنترل کرد.

• سطح روغن هیدرولیک دستگاه باید بررسی شود. در صورت نیاز، از روغن استفاده شود.
• لازم است تایرها و چرخ های لیفتراک بازرسی شوند. تایرها نباید پنچر شده باشند و یا جسم خارجی در آن فرو رفته باشد.
• سیستم های فرمان، اهرم ها و ترمز دستگاه را باید امتحان کرد. این اجزا باید به خوبی کار کنند. عدم عملکرد صحیح ترمز یا اهرم موجب اختلال در بارگیری و حمل کالا می شود.
• دکل و شاخک ها را باید یک بار امتحان کرد و از درستی کار آن ها مطمئن شد. در صورتی که هر کدام از این دستگاه ها به خوبی کار نکنند، ممکن است در هنگام بارگیری موجب سقوط بار شوند.
• سیستم های روشنایی و ایمنی لیفتراک را باید کنترل کرد.
رعایت کردن کلیه موارد فوق، باعث افزایش بهره وری کسب و کار می شود.


بهترین راهکار برای تعمیر و نگهداری لیفتراک


پیش از اینکه به توضیح در مورد تعمیر و نگهداری لیفتراک بپردازیم، لازم است بدانید که بهترین روشی که برای رسیدگی به وضعیت عملکردی دستگاه لیفتراک می توان از طریق آن اقدام کرد، نمایندگی های معتبر فروش لیفتراک می باشند. این مراکز دارای مجوز تامین قطعات با کیفیت لیفتراک هستند و می‌توان به محصولات آنها اطمینان کامل داشت.


برای این که دستگاه لیفتراک شما دارای عمر طولانی تر باشد و کمتر دچار مشکلات فنی شود، بهتر است که به موارد زیر دقت کنید:

پس از این که کار با دستگاه لیفتراک به پایان رسید، دستگاه را به محل مخصوص پارک برده و چنگال ‌های آن را پایین بیاورید. اهرم ها را در حالت خلاص قرار داده و سوئیچ را قطع نمایید.


باید سطح روغن هیدرولیک لیفتراک را به دقت بررسی کرد. زیرا روغن هیدرولیکی نقش بسیار مهمی در هزینه های تعمیر و نگهداری لیفتراک داشته و این ماده موجب بالا رفتن و پایین آمدن شاخص ها و دکل های دستگاه خواهد شد. همچنین روغن هیدرولیک سبب می شود که بارگیری را بتوان به آرامی انجام داده از سقوط بار نیز جلوگیری می کند.


یکی از قسمت های بسیار مهم در دستگاه لیفتراک، باطری آن می‌ باشد که در مورد مراقبت های تعمیر و نگهداری از آن لازم است نکات ایمنی را به طور کامل رعایت کرد.


در صورت استفاده از لیفتراک های دوگانه سوز یا گازی، باید همیشه مخزن سیلندر ها را کنترل کرد. در سیلندر ها نباید نشتی وجود داشته باشد. برای کار کردن با این مواد، به تخصص و مهارت کافی نیاز است. پس این کار باید به افراد متخصص سپرده شود.


برای اینکه طول عمر دستگاه لیفتراک بیشتر شود، در تعمیر و نگهداری لیفتراک باید نکاتی مانند بررسی لاستیک، کابل ها و سیم های لیفتراک را انجام داد تا دچار سوراخ شدگی و پارگی نباشند.


قرارداد سرویس لیفتراک


قرارداد سرویس و نگهداری لیفتراک دارای بازدیدهای ماهیانه، انجام سرویس های عادی و دوره ای، تعیین سرویس‌ها و قطعات لازم، ارائه آموزش‌های حین کار برای اپراتور و … خواهد بود. در واقع می‌توان گفت که قرارداد سرویس نگهداری لیفتراک ضامن عملکرد آن بوده و موجب افزایش عمر مفید لیفتراک و پایین آوردن هزینه های ناشی از خرابی ناگهانی دستگاه و تعمیرات پرهزینه آن می باشد. همچنین قرارداد سرویس و نگهداری جلوی خسارت هایی که به علت از کار افتادن ناگهانی دستگاه صورت می گیرد و موجب ضرر رساندن به مشتری می شود را خواهد گرفت. عقد قرارداد سرویس و نگهداری دستگاه لیفتراک با اهداف مختلفی صورت می گیرد که برخی از این اهداف شامل موارد زیر می باشد:
– افزایش سطح رضایتمندی مشتریان
– به حداقل رسانیدن زمان توقف دستگاه به منظور تعمیرات
– کاهش هزینه های نگهداری دستگاه
– ایجاد ارتباطی مستمر و تنگاتنگ با مشتریان
– افزایش بهره وری و عملکرد و ایمنی دستگاه
خدمات سرویس لیفتراک
انجام سرویس لیفتراک به دو صورت ثابت و سیار صورت می گیرد. خدمات این سرویس ها شامل فهرست زیر است:
امکان استقرار و اعزام پرسنل تعمیرات در محل مشتریان به صورت دائم در قالب قراردادهای نگهداری و تعمیرات


انجام تعمیرات اساسی


سرویس های دوره ضمانت (۵۰۰ و ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ ساعته) و پس از دوره ضمانت
تامین قطعات یدکی پرمصرف طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت پس از درخواست مشتریان
تامین به موقع خدمات فنی و تعمیراتی حداکثر ۲۴ ساعت پس از درخواست مشتریان
بهره گیری از پیشرفته ترین روش های روز در زمینه مدیریت ارتباطات مشتریان
بهره گیری از پیشرفته ترین فنون مهندسی در زمینه هایی مانند عیب یابی مدارات هیدرولیک و الکترونیک
آماده عقد قرار داد با کلیه شرکت ها و ارگان های دولتی
مشاوره رایگان در زمینه تعمیرات انواع لیفتراک
تعمیرات تخصصی انواع شیر ترمز ؛ بوستر ترمز و انواع ترمز های کاسه ای و دیسکی با ضمانت
ارائه تعمیرات در قالب PM, EM,CM


سیم کشی کامل انواع لیفتراک


تعمیرات تخصصی موتور های دیزل و گازسوز انواع لیفتراک با ضمانت
تعمیرات تخصصی گیربکس های اتومات و دنده ای انواع لیفتراک های دیزل و گازسوز و برقی با ضمانت
تعمیرکار لیفتراک ، مکانیک لیفتراک ، سرویس لیفتراک ، تعمیرات لیفتراک ، تعمیر لیفتراک
تعمیرات تخصصی انواع دکل و انواع صفحه بالابر با ضمانت
تعمیرات تخصصی انواع اکسل عقب لیفتراک های دیزل و گازسوز و برقی با گارانتی و ضمانت
تعویض دیسک و صفحه انواع لیفتراک های دیزل و گازسوز
تعمیرات انواع جک بالابر ؛ جک فرمان ، جک بازوئی با ضمانت
تعمیرات تخصصی انواع پمپ هیدرولیک لیفتراک ؛ پمپ گیربکس لیفتراک ؛ پمپ بالابر لیفتراک ؛ پمپ فرمان لیفتراک با گارانتی و ضمانت

کلیه تعمیرات و قطعات مصرفی با گارانتی انجام می شود.


اهمیت سرویس لیفتراک


استفاده از دستگاه لیفتراک بخش جدایی ناپذیر از عملیات تجاری روزانه به شمار می آید. پس باید از سرویس کامل لیفتراک اطمینان کامل داشت. با گذشت زمان و استفاده ای که از لیفتراک دست دوم می شود، این دستگاه دچار سایش و استهلاک می‌شود. بنابراین تعمیر و نگهداری منظم از دستگاه لیفتراک کمک می‌کند تا حداکثر استفاده را از عملکرد دستگاه داشته باشیم. تعمیر، سرویس و نگهداری از آن به دلایل مختلفی صورت می گیرد که در اینجا به برخی از این دلایل اشاره می کنیم.


سرویس لیفتراک و جلوگیری از تصادف لیفتراک


همه ساله گزارشات زیادی مبنی بر تصادفات لیفتراک ارائه می شود. برخی از نقص هایی که در لیفتراک وجود دارند، موجب بروز تصادف می شوند. در صورتی که می‌توان آنها را خیلی راحت برطرف کرد و از بروز حوادث جلوگیری نمود. از طریق سرویس لیفتراک و خدمات منظم می توان ایرادات دستگاه را شناسایی کرده و برای تعمیر آنها اقدام نمود و در این صورت از حوادث ناشی از لیفتراک های معیوب جلوگیری کرد.


سرویس لیفتراک و افزایش بهره وری کسب و کار


در بسیاری از شرکت ها از یک یا چند لیفتراک برای کار روزانه استفاده می شود. در صورتی که شما دارای یکی از این کسب و کارها هستید، لازم است که از لیفتراک خود اطمینان داشته باشید تا بتوانید حداکثر کارآیی با آن را داشته باشید. لیفتراک هایی که مرتباً با مشکل مواجه می شوند، موجب کاهش بهره‌وری در کار شده و در نهایت برای کسب و کار مربوطه هزینه به وجود می آورند. اگر لیفتراک ها به طور منظم سرویس دهی شوند، از عملکرد درست آنها می توان اطمینان خاطر داشت.


سرویس لیفتراک و مدیریت بودجه


در صورتی که شما دارای لیفتراک های متعددی هستید و در همه آن ها یا تعدادی از آنها نقص فنی پیش آید، هزینه ای غیر منتظره برای کسب و کار شما ایجاد می شود. اما اگر سرویس دهی لیفتراک به طور منظم انجام شود، شما نسبت به هزینه های تعمیرات یا اصلاحات لیفتراک دید بهتری خواهید داشت و در این صورت نیازی نیست برای تعمیرات لیفتراک، هزینه های اضافی پرداخت کنید.


سرویس منظم لیفتراک و افزایش طول عمر لیفتراک


در صورتی که شما از یک سرویس معمولی لیفتراک استفاده کنید، خیلی سریع تر می توانید ایرادات لیفتراک را شناسایی کرده و پیش از هر گونه مشکل بزرگ و مخرب، مکانیک می تواند این مشکل را برطرف نماید. به این معنی که لیفتراک شما می تواند در مدت زمان بیشتری فعالیت داشته باشد. به طوری که اگر شما از تعمیر منظم لیفتراک خود اطمینان داشته باشید، میزان بهره وری و طول عمر این دستگاه برای شما بیشتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط

پاسخگوی شما هستیم 9 الی 21