موتور لیفتراک

امتیاز پست
5/5
موتور لیفتراک

موتور لیفتراک

موتور لیفتراک ،  از قطعات اصلی این دستگاه می باشد که معمولاً کار کردن با آن آسان نیست و لازم است که به درستی از آن نگهداری کرد. همچنین قطعات موتور باید به طور مناسب استفاده شوند و به موقع این قطعات را سرویس کرد. طراحی موتور احتراق داخلی لیفتراک به‌منظور سرعت پایین و گشتاور زیاد صورت می گیرد تا بتواند چرخ های لیفتراک را به حرکت درآورد و قرقره های زنجیری بتوانند به چرخش درآمده و شاخک ها بالا و پایین روند. سوخت موتور احتراق لیفتراک با استفاده از گازوئیل پروپان یا دیزل تامین می شود. این موتور دارای بلوک ۴ سیلندر بوده و مشابه موتور های کوچکی است که در خودروهای کوچک می باشد. همچنین اگر قصد خرید لیفتراک دست دوم را دارید، دینولیفتراک به عنوان یکی از مراکز اصلی فروش لیفتراک در خدمت شما است.

تعمیر موتور لیفتراک

تعمیر موتور لیفتراک ، لیفتراک از اجزای اصلی یک کارخانه برای حمل و نقل و جابجایی است و در صورتی که این دستگاه دچار مشکل شود، کارها روی زمین مانده و خسارت های مالی مستقیم و غیرمستقیمی را به وجود می آورد. موتور لیفتراک دیزلی از قدرت زیاد با کارایی بالایی از نظر سوخت برخوردار می باشد. اما این موتور باعث ایجاد دود می شود. این موتور را می‌توان با کمک هوا خنک کرد. سیستم کنترل برقی موتور دارای کارکرد بالا و میزان مصرف پایین سوخت برای عملیات عالی اقتصادی می باشد. با این وجود ممکن است در برخی مواقع موتور لیفتراک مانند هر وسیله دیگری دچار اشکال شود. در این صورت باید برای تعمیر موتور لیفتراک اقدام کرد تا باعث بهبود کارایی و کارآمدی دستگاه شود‌.

تعمیرات موتور لیفتراک چگونه انجام می شود؟

برای تعمیر موتور لیفتراک باید از دستورالعمل ها، قوانین و راهکارهای اصولی استفاده کرد. همچنین تعمیر موتور لیفتراک باید توسط افراد متخصص انجام شود تا موجب افزایش طول عمر لیفتراک و بهره‌وری آن شود. لیفتراک دستگاه پیچیده و گران قیمت می باشد، بنابراین باید تمام نکات ایمنی در مورد روش صحیح نگهداری از موتور آن را رعایت کرد. به گونه ای که اجرای این اصول می‌تواند موجب کاهش هزینه های اضافی و هنگفت تعمیرات و تعویض موتور لیفتراک شود.

نگهداری و تعمیرات موتور لیفتراک توسط گروه‌های مختلفی صورت می گیرد که از جمله آنها می توان به کارشناسان فعال در واحدهای نمایندگی فروش لیفتراک، اپراتور دستگاه و همچنین متخصصینی که در تعمیرگاه لیفتراک وجود دارند اشاره کرد. هر کدام از این اعضا دارای وظیفه خاصی هستند. خدمات و بازرسی های دوره ای با استفاده از نمایندگی های فروش لیفتراک به مشتریان ارائه می شود.

تعمیر موتور لیفتراک

خدمات تعمیر موتور لیفتراک

تیم بازرسی تعمیر و نگهداری و سرویس های که در زمینه تعمیر لیفتراک خدمات مختلفی را ارائه می دهند، به صورت دوره‌ای و با توجه به عملکرد دستگاه این خدمات را انجام می دهند. از جمله خدمات مربوط به تعمیر لیفتراک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • موتور لیفتراک لازم است با صدای عادی کار کند، در غیر این صورت، باید اجزای موتور بازرسی شوند.
  • اجزای باتری به دقت مورد بازرسی قرار می گیرد.
  • زنجیرها باید از دوام و استحکام کافی برخوردار باشند.
  • اجزای مهم لیفتراک مانند زنجیرها، دکل، اتصالات دکل و بلبرینگ ها باید دقت گریس کاری شوند.
  • روغن هیدرولیک دستگاه در صورت نیاز باید تعویض شود.
  • کانال های هوای لیفتراک، غبارزدایی شده و فیلترها در صورت نیاز، تعویض می شوند.
  • ترمزها مورد بازرسی قرار می گیرند و وضعیت آن ها از نظر ساییدگی ارزیابی می شود.
  • تعادل دستگاه، به ویژه تعادل شاخک ها باید برقرار باشد.
  • بررسی سطح روغن هیدرولیک تاثیر زیادی روی هزینه های تعمیر و نگهداری لیفتراک و موتور آن دارد. زیرا این ماده موجب بالارفتن یا پایین آمدن شاخک ها و دکل ها شده و کمک می‌کند که بارگیری به آسانی انجام شود و جلوی سقوط بار را می‌ گیرد.
  • در صورت استفاده از لیفتراک های گازی باید مخزن سبلندرهای گاز را کنترل کرد. اگر این سیلندرها دارای نشتی باشند، موجب بروز مشکل در موتور دستگاه می شود. همچنین سیلندر را در محل دستگاه یا عبور و مرور راننده نباید قرار داد.

نقش اوپراتور در تعمیر لیفتراک

نقش اوپراتور در تعمیر لیفتراک ، علاوه بر تیم ‌های تعمیراتی که وظیفه تعمیر‌موتور و بخش‌های مختلف آن را بر عهده دارند، اپراتور دستگاه نیز در تعمیر و نگهداری موتور لیفتراک نقش مهمی دارد. به گونه ای که راننده لیفتراک اولین فردی می باشد که سلامت و طول عمر این دستگاه را تامین خواهد کرد.

 

بهترین روش برای تعمیر و نگهداری لیفتراک

پیش از اینکه موضوع تعمیر و نگهداری موتور لیفتراک را بررسی کنیم، باید بدانیم که بهترین روش برای رسیدگی کردن به وضعیت عملکردی موتور لیفتراک، مراجعه به نمایندگی های معتبر فروش این دستگاه است. این مراکز دارای مجوز تامین قطعات با کیفیت هستند. بنابراین در صورتی که در موتور لیفتراک مشکلی بروز پیدا کند، با مراجعه به نمایندگی ها می توان قطعات یدکی موتور را تهیه کرد.

قطعات موتور لیفتراک

قطعات موتور لیفتراک ، لیفتراک ها از هر برند و مدلی که باشند، باید موتور و قطعات آن دارای قابلیت اطمینان بالایی باشند تا بتوانند به درستی به کار خود ادامه دهند. در بازار قطعات مختلف موتوری وجود دارند که از مدل‌های اصلی خود لیفتراک بهتر کار می کنند. از جمله این قطعات می‌توان به دینام، کاربراتورها، تسمه ها، لوله یا شلنگ های روغن، لوله اگزوز و رادیاتور بست و خروجی های اگزوز اشاره کرد. برای اینکه موتور لیفتراک بتواند سریع و نرم حرکت کند، باید قطعاتی مانند چرخ دنده های حلقه ای و درایو های استارتر، تقویت کننده های استارتر، استارتر ها و سلونوئید ها در آن به کار رفته باشد. به خصوص برای مدل هایی که استفاده طولانی مدت از لیفتراک می شود، که تولید دیگر آنها انجام نمی‌شود. البته لازم به ذکر است که تامین مداوم قطعات موتور لیفتراک برای بیشتر مدل های لیفتراک ضروری می باشد.

در رابطه با تعمیر موتور و قطعات آن باید گفت شامل تعویض کامل موتور تا تعویض قطعات دیگر آن مثل کیت های سرسیلند بوده و برای اینکه موتور لیفتراک بتواند کارکرد بهتری داشته باشد و به منظور تایید قوانین سختگیرانه برای انتشار دود در برخی مواقع در موتور لیفتراک سوپاپ پایه تهویه متصل به میل لنگ به کار می رود. بنابراین قطعات یدکی کوچکتری وجود دارند که به تعویض نیاز دارند و ناشی از ساییدگی و پارگی قسمتی که از نگه داری منظم ناشی شده است.

موتور لیفتراک

واحدهای تعمیر موتور لیفتراک

تعمیر موتور لیفتراک در واحدهای مختلف انجام می‌شود. در ادامه این مقاله به بررسی واحدهای تعمیر موتور لیفتراک می پردازیم.

در واحد مکانیک موتورهای دیزلی با استفاده از دستگاه های مجهز و همچنین با استفاده از فورمن های دوره دیده که در کشورهای ژاپن و ایتالیا دوره تعمیر لیفتراک را دیده اند، تست موتور انجام می شود.

در واحد مکانیک و تعمیر موتورهای دوگانه سوز، گاز و بنزین لیفتراک با کمک دستگاه های پیشرفته و همچنین با نظارت فورمن های دوره دیده و متخصص تست تعمیر موتور ها انجام می شود.

در واحد برق و سیم کشی لیفتراک های احتراقی با کمک ابزارآلات تخصصی ونیروهای مجرب تست دینام، روشنایی رله ها و مگنت ها انجام می شود.

در واحد الکترونیک لیفتراک برقی نیروهای متخصصی وجود دارند که در زمینه الکترونیک دارای مهارت کافی بوده و این واحد به آزمایشگاه الکترونیک لیفتراک مجهز می باشد که از طریق این ابزار آلات می توان تست الکترونیک موتور لیفتراک را با قابلیت های تست و عیب یابی بردهای پیشرفته ام اس دی دو لایه و بالاتر،  تعمیرات سیستم های اینورتر لیفتراک های برقی با سیستم جریان متناوب AC ، تعمیرات شارژرها ی لیفتراک های برقی، طراحی بردهای پیشرفته کنترل لیفتراک های برقی با استفاده از انواع میکروکنترلر انجام می شود.

سرویس موتور لیفتراک به صورت ثابت و سیار

تعمیر موتور لیفتراک به صورت سرویس ثابت و سیار انجام می شود. سرویس های دوره ای باعث تضمین عملکرد دستگاه می ‌شود و در روش تعمیر سیار موتور لیفتراک امکان استقرار و اعزام پرسنل تعمیراتی به محل مورد درخواست مشتری برای تعمیر موتور وجود دارد.

تیم های سیار تعمیرات لیفتراک با داشتن خودروهای مجهز و تکنسین‌های آموزش دیده می توانند تعمیر موتور لیفتراک را در کوتاهترین زمان ممکن انجام دهند. همچنین مطابق با استاندارد های تعمیراتی از تمامی محصولات تحت پوشش گارانتی برای تعمیر موتور لیفتراک استفاده می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط

پاسخگوی شما هستیم 9 الی 21