دیزل ژنراتور چیست؟

امتیاز پست
5/5
دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور ، اگر قصد خرید دیزل ژنراتور را دارید و می خواهید اطلاعات مفیدی راجع به آن کسب کنید تا پایان آگهی همراه ما باشید. ما در این مقاله به سوالات شما راجع به دیزل ژنراتور پاسخ خواهیم داد و انواع دیزل ژنراتور، ویژگی ها و… را به شما معرفی خواهیم کرد.

دیزل ژنراتور چیست ؟

دیزل ژنرانور چیست ؟ یکی از مهم ترین و کاربردی ترین اختراعات در صنعت برق، دیزل ژنراتور می باشد که تحول بسیار عظیمی در صنعت ایجاد کرده است. دیزل ژنراتور دستگاهی است که برای تولید برق در کارخانه ها و کارگاه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. به زبان ساده دیزل ژنراتور دستگاهی است که با نام موتور برق نیز شناخته می شود و انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. این دستگاه منبع تغذیه جایگزین برای تولید برق در مواقع اضطراری می باشد.

دیزل ژنراتورها از دو بخش اصلی که شامل موتور دیزلی و ژنراتور می باشد تشکیل شده اند، موتور دیزلی باعث چرخش ژنراتور و تولید برق می شود.

انواع دیزل ژنراتور

انواع دیزل ژنراتور ، دیزل ژنراتورها انواع مختلفی دارند که در اندازه ها، وزن ها، مدل ها، توان، مولدها و ویژگی های مختلفی طراحی و تولید می شوند. هر یک از دیزل ژنراتورها با توجه به قطعات و نوع ساختاری که دارند ویژگی های متفاوتی دارند و در قسمت های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. همه ی افرادی که قصد خرید دیزل ژنراتور را دارند باید به مراکز فروش دیزل ژنراتور مراجعه کرده و با ویژگی های انواع دیزل ژنراتور آشنا شوند و دیزل ژنراتور مورد نظر خود را خریداری کنند. انواع دیزل ژنراتور در فروشگاه های دیزل ژنراتور موجود می باشد.

بهترین دیزل ژنراتور

بهترین دیزل ژنراتور ، دیزل ژنراتورها مکانیزم هایی هستند که از قسمت های مختلفی تشکیل شده اند. بهترین دیزل ژنراتور، دستگاهی است که همه ی قطعات تشکیل دهنده ی آن از بهترین ها باشد و کیفیت بالایی داشته باشد. نکات بسیار زیادی وجود دارد که در زمان انتخاب دیزل ژنراتور باید به آن توجه کرد. در ادامه به چند نمونه از این نکات اشاره خواهیم کرد.

انتخاب درست توان ژنراتور با توجه به شغل و مقدار بار مصرفی، انتخاب درست اجزاء تشکیل دهنده ی ژنراتور، انتخاب درست مجموعه کوپله کار با تجربه و کاربلد چند نمونه از مواردی می باشد که باید در زمان انتخاب بهترین دیزل ژنراتور به آن توجه کنید.

دیزل ژنراتور دست دوم

دیزل ژنراتور دست دوم ، امروزه با توجه به نوسانات بازار قیمت بسیاری از وسایل و ماشین آلات افزایش بسیار زیادی داشته است. در شرایط اقتصادی کنونی نیز بسیاری از افراد توانایی خرید دیزل ژنراتور نو را ندارند. این افراد می توانند بهترین دیزل ژنراتور را با مناسب ترین قیمت به صورت دست دوم خریداری کنند. دیزل ژنراتور دست دوم نیز مانند دیزل ژنراتور های نو می تواند برق تولید کند و کار شما را راه بیندازد. همه ی افرادی که بودجه ی کافی برای خرید دیزل ژنراتور را ندارند می توانند دیزل ژنراتور دست دوم تهیه نمایند.

اجزاء دیزل ژنراتور

اجزاء دیزل ژنراتور ، دیزل ژنراتورها از قطعات بسیار زیادی تشکیل شده اند که شامل موتور ژنراتور، دینام ژنراتور، سیستم های سوخت (تانک دیزل ژنراتور)، رگولاتور ولتاژ، سیستم های خنک کننده و اگزوز، سیستم های روانکاری، شارژر باتری، کنترل پنل، مجمع اصلی (شاسی دیزل ژنراتور)، سیستم های کنترل، قطع کننده های اضطراری مدار، سیستم مولد گرما، سیستم استارت اتومات و دینام، شاسی دیزل ژنراتور، اتاقک پوشاننده، عایق صدا و… می باشد.

دیزل ژنراتور کوچک

دیزل ژنراتور کوچک ، موتور ژنراتورها از ۱ کیلو ولت آمپر تا ۲۰ کیلو ولت آمپر برای منازل، فروشگاه ها، ادارات کوچک طراحی و تولید می شوند. مدل های دیگر ژنراتور نیز وجود دارد که ۲۰۰۰ کیلو وات آمپر می باشد و در ادارات بزرگ، مجتمع ها، کارخانه ها و… مورد استفاده قرار می گیرد. دیزل ژنراتورهای کوچک معمولا در منازل، شرکت ها و ادارات کوچک استفاده می شوند. دیزل ژنراتور کوچک ۲۵۰ کیلو ولت آمپر نه تنها در مواقع اضطراری بلکه به صورت مداوم نیز می تواند برق تولید کند. اگر قصد خرید دیزل ژنراتور برای منزل خود را دارید می توانید دیزل ژنراتور کوچک را خریداری نمایید.

نحوه محاسبه ظرفیت دیزل ژنراتور

نحوه محاسبه ظرفیت دیزل ژنراتور ، راجع به نحوه ی محاسبه ی ظرفیت دیزل ژنراتور یا موتور برق باید گفت از آن جایی که بسیاری از مصرف کنندگان مردم عادی هستند و تخصصی راجع به برق ندارند، برای محاسبه ی ظرفیت دیزل ژنراتور باید با کارشناسان در ارتباط باشند و از آن ها راهنمایی بگیرند. دلیل محاسبه ی ظرفیت دیزل ژنراتور محاسبه ی هزینه ی برق می باشد که در انتخاب دیژل ژنراتور تاثیر دارد.

قیمت دیزل ژنراتور

قیمت دیزل ژنراتور ، مدتی است قیمت همه ی وسایل و ماشین آلات افزایش بسیار زیادی داشته است. با توجه به نوسانات بازار قیمت دیزل ژنراتور نیز بالا رفته است و قیمت دقیق و ثابتی وجود ندارد. قیمت دیزل ژنراتورها به صورت روزانه محاسبه می شود. برای اطلاع از قیمت دیزل ژنراتور به مراکز فروش دیزل ژنراتور مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط

پاسخگوی شما هستیم 9 الی 21