فروش باتری لیفتراک لیتیومی

امتیاز پست
5/5
فروش باتری لیفتراک لیتیومی

فروش باتری لیفتراک لیتیومی ، لیفتراک‌ها برای حرکت نیاز به انرژی دارند. این انرژی توسط باتری لیفتراک تامین می‌شود. در واقع لیفتراک‌ها برقی برای شروع به حرکت و در پی آن جابجایی انواع بار نیاز به انرژی الکتریکی دارند. باتری لیفتراک به دلیل بهره‌مندی از قابلیت شارژ و همچنین دشارژ با جریان‌های بسیار بالا از کارایی بالایی برخوردار هستند.

باتری لیفتراک ، لیفتراک های برقی مناسب برای استفاده در محیط های سر بسته مانند انبار ها می باشد. زیرا این لیفتراک ها نه تنها دود تولید نمی کنند بلکه صدای کمی دارند. به همین دلیل است که در محیط های سربسته مورد به جای لیفتراک های دیزلی یا گازی استفاده قرار می گیرد.

لیفتراک های برقی معمولا از موتور AC استفاده می کنند. این موتور از یک باتری لیفتراک اسیدس-سربی برای تامین انرژی خود استفاده می کند. لیفتراک های برقی در شرایط و محیط های به خصوصی کارایی دارند. برای مثال در محیط هایی که نباید هیچ گونه آلودگی و احتراقی در محیط ایجاد شود و همینطور در محیط های کوچک قدرت مانور خوبی از خود نشان می دهند. در مجموع باید گفت که لیفتراک های برقی برای محیط های سربسته مانند کارخانجات، انبارها، سردخانه ها و … بسیار مناسب می باشند.

فروش باتری لیفتراک در انواع مدل

فروش باتری لیفتراک در انواع مدل ، در گذشته باتری‌های موجود در بازار از قابلیت شارژ مجدد برخوردار نبودند ؛ اما در سال ۱۸۵۹ اولین باتری با قابلیت شارژ مجدد توسط دانشمند فرانسوی (گاستون) به بازار عرضه شد.  امروزه این نوع از باتری‌ها به راحتی قابل دسترسی هستند.

قیمت باتری لیفتراک نسبت به سایر باتری‌ها ارزان‌تر می‌باشد. همچنین جریان‌دهی لحظه‌ای این نوع از باتری‌ها بسیار بالا است. اختلاف ولتاژ موجود در یک باتری لیفتراک بین ۲ الی ۱/۲ ولت می‌باشد. در نتیجه برای ولتاژ‌های بالاتر از ۱۲ ولت باید چندین باتری را به صورت سری به هم متصل کرد.

شایان به ذکر است قطر صفحات باتری‌های معمولی حدود ۲ میلی‌متر می‌باشد. این در حالی است که این عدد در لیفتراک‌های برقی به ۶ میلی‌متر خواهد رسید. فروشگاه اینترنتی دینولیفتراک با سال‌ها تجربه در حوزه فروش باتری لیفتراک در خدمت شما دوستان عزیز است. برای ارتباط با کارشناسان فروش با شماره درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

فروش باتری لیفتراک

اجزای تشکیل‌دهنده باتری لیفتراک

به طور کلی باتری لیفتراک از ۴ قسمت اصلی تشکیل شده است. در زیر به شرح این موارد خواهیم پرداخت.

 1. جعبه باتری

جعبه باتری یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین اجزای تشکیل‌دهنده باتری لیفتراک به حساب می‌آید. به دلیل اینکه تمامی سلول‌ها ، میله‌ها و سیم‌های جداگانه باتری درون این قطعه قرار گرفته‌اند. همچنین جعبه باتری وظیفه انتقال برق به لیفتراک را نیز بر عهده دارد.

طراحی جعبه باتری لیفتراک نسبت به مدل و کارکرد لیفتراک ، متفاوت است. جعبه باتری لیفتراک به طور مستقیم روی عملکرد باتری تاثیری ندارد ؛ اما ترک‌خوردگی روی این قطعه می‌تواند سبب آسیب به سلول‌های باتری لیفتراک شود.

 1. سلول‌های باتری

تعداد بسیار زیادی از سلول‌های جداگانه معروف به سل باتری درون قاب باتری لیفتراک وجود دارند. تعداد این سلول‌ها نسبت به ظرفیت باتری لیفتراک ، متفاوت است. هرچه تعداد سلول‌ها بیشتر باشد ، ظرفیت باتری نیز به همان نسبت بیشتر می‌شود.

همچنین لازم به ذکر است هر سلول باتری لیفتراک از یک صفحه مثبت پوشیده از دی اکسی سرب ، یک قطب منفی ، پایانه‌های باتری متصل به هر دو صفحه ، ماده جداکننده صفحات و سیال الکترولیتی تشکیل شده است.

به هنگام تخلیه باتری ، اسید‌سولفوریک روی صفحات سربی باتری جمع می‌شود. رها شدن این ماده به مدت طولانی سبب نارسانایی باتری لیفتراک خواهد شد.

یکی دیگر از نکات مهم در مورد باتری لیفتراک ، آب‌رسانی به آن است. به مرور زمان آب موجود در سیال الکترولیتی کاهش پیدا می‌کند. همین امر سبب قرار گرفتن صفحات باتری در معرض هوا و در نتیجه سولفاته شدن آن می‌شود. در نتیجه پر کردن باتری لیفتراک با آب خالص امری ضروری به حساب می‌آید. (دقت داشته باشید آب لوله‌کشی به باتری لیفتراک آسیب وارد خواهد کرد.)

 1. میله‌های باتری

میله‌های باتری قطعاتی بزرگ متشکل از سرب هستند. وظیفه این قطعات اتصال تمام سلول‌های باتری به یدیگر است. همین امر سبب تکمیل شدن مدار می‌شود. همچنین هر سلول از باتری لیفتراک مقداری یکسان از مواد را دریافت خواهند کرد.

در زمان تعمیر باتری لیفتراک توجه به ترک‌خوردگی یا آسیب روی میله‌های باتری بسیار مهم است. وجود ترک روی میله‌های باتری به معنی غیریکنواختی مصرف برق روی سلول‌های آن به حساب می‌آید. این موضوع منجر به کاهش راندمان لیفتراک خواهد شد.

 1. کابل باطری لیفتراک

سایز و اندازه کابل‌های باتری لیفتراک بسیار متفاوت است. در واقع هرچه ظرفیت باتری‌های لیفتراک بالاتر باشد ، کابل‌کشی آن نیز پیچیده‌تر می‌باشد. توصیه می‌کنیم به هنگام بررسی کابل‌های باتری در لیفتراک وضعیت عایق آن را چک نمایید. همچنین کانکتورها نیز باید از لحاظ خوردگی و پارگی مورد معاینه قرار بگیرند.

فروشگاه اینترنتی دینولیفتراک با سال‌ها تجربه در حوزه فروش باتری لیفتراک در خدمت شما دوستان عزیز است. برای ارتباط با کارشناسان فروش با شماره درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

کاربرد باتری لیفتراک

باتری لیفتراک علاوه بر تامین نیرو، به عنوان یک وزنه عمل می کند و باعث تعادل لیفتراک می شود.

انواع باتری لیفتراک

باتری های لیفتراک به چندین دسته تقسیم بندی می شوند.

۱- انواع باتری لیفتراک بر اساس تکنولوژی مورد استفاده در آنها

بر این اساس، باتری های لیفتراک را به دو گروه باتری های با تکنولوژی قدیمی (باتری سربی- اسیدی) و باتری های با تکنولوژی جدید (لیتیومی) تقسیم بندی می کنند. این باتری ها از نظر نوع، مشخصات، قیمت و نیاز شارژری با هم متفاوت می باشند.

– باتری های سربی- اسیدی :

این باتری ها علاوه بر تولید انرژی، شیر متعادل کننده لیفتراک را نیز تنظیم می نمایند. قسمت های مختلف این نوع باتری شامل یک هسته، کابل و محفظه می شود. در این محفظه یک مایع الکترولیتی (اسید سولفوریک و آب) وجود دارد.

فروش باتری لیفتراک لیتیومی

نحوه عملکرد باتری سربی- اسیدی :

باتری های سربی – اسیدی از چندین لایه سرب اسفنجی و دی اکسید سرب تشکیل شده اند. این لایه ها به صورت متناوب قرار دارند. زمانی که مایع الکترولیتی باردار، با این لایه تماس پیدا می کند، تعادل الکترونی بین لایه ها از بین می رود. به این ترتیب، الکترون ها که دارای بار منفی هستند از لایه اسفنجی به لایه دی اکسید سرب (بار مثبت) حرکت می کنند. این کار برای جبران عدم تعادل بار ها صورت می گیرد. هنگامی که الکترون ها به دی اکسید سرب اضافه می شوند، آن را به سولفات سرب تبدیل می کنند. سولفات سرب می تواند انرژی الکتریکی تولید کند. سپس این انرژی از باتری به لیفتراک منتقل می شود. به این فرایند، تخلیه باتری می گویند. زمانی که تخلیه باتری صورت می گیرد و مایع الکترولیتی در اثر گرمای تولید شده تبخیر می شود، گازهای اکسیژن و هیدروژن ایجاد و از طریق سرپوش تهویه باتری خارج می شوند.

انواع باتری های سربی – اسیدی

باتری های سربی – اسیدی به دو نوع باتری سربی – اسیدی دیسکی و تیوبی تقسیم می شوند. این دو نوع باتری از نظر طراحی با هم متفاوت هستند. تمام باتری های سربی – اسیدی دارای قطب منفی به شکل دیسک صاف می باشند. قطب مثبت موجود در ساختار باتری های سربی – اسیدی دیسکی به شکل دیسک صاف است. این قطب از طریق چسباندن دی اکسید سرب فعال به یک تور سیمی ایجاد می شود. امکان شارژ سریع با این دیسک وجود ندارد. بنابراین، نیاز به شارژ هفتگی دارد. در ساختار باتری های سربی – اسیدی تیوبی، یک قاب با ستون های عمودی وجود دارد که به یک نوار فلزی وصل است. دیسک مثبت موجود در این باتری از ترکیب ستون ها، دی اکسید سرب، تیوب ها و نوار فلزی ایجاد شده است. این دیسک به سرعت شارژ می شود. در این مدل هم نیاز به شارژ هفتگی وجود دارد.

مشخصات باتری های سربی – اسیدی تیوبی

این باتری ها برای ۵-۴ سال عمر می کنند و در دماهای بالا عملکرد یکنواختی دارند. طراحی پیچیده، قیمت بالا و شارژ سریع از دیگر ویژگی های این نوع باتری می باشند. باتری های تیوبی، بسیار قابل اعتماد هستند و آب کمتری از دست می دهند.

مشخصات باطری های سربی- اسیدی دیسکی

باتری های دیسکی نسبت به نوع تیوبی عمر کوتاهتری دارند و حداکثر تا ۳ سال دوام می آورند. آب این باتری ها باید به صورت مستمر تامین شود. از دیگر ویژ گی های باتری های سربی- اسیدی دیسکی می توان به طراحی ساده، قیمت مناسب و سرعت شارژ پایین اشاره کرد. این باتری ها هم قابل اعتماد هستند اما فقط در دماهای مشخصی می توان از آنها استفاده کرد.

مزایا و معایب باطری سربی – اسیدی

باتری های سربی- اسیدی مزایای زیادی دارند. از جمله آنها می توان قیمت مناسب، وزن کم و عدم نیاز به شیر متعادل کننده را نام برد. تولید حرارت و گاز سمی از معایب این باتری ها به شمار می روند. ضمن اینکه خطر اسید و پوسیدگی کابل ها وجود دارد.

– باتری های با تکنولوژی جدید (لیتیومی)

این باتری ها که بسیار مورد توجه قرار گرفته اند، دارای یک آند، کاتد، جدا کننده، الکترولیت و ترمینال های منفی و مثبت می باشند.

باتری لیفتراک لیتیومی

باتری لیفتراک لیتیومی

باتری لیفتراک لیتیومی یکی از بهترین باتری‌های مورد استفاده برای لیفتراک به حساب می‌آید. این نوع از باتری‌ها به هیچ وجه نشت اسید یا گازهای سمی را به هنگام شارژ یا کار با آن را نخواهند داشت. استفاده از باتری لیفتراک لیتیومی سبب افزایش ایمنی محیط کار خواهد شد. همچنین باتری لیتیومی هیچگونه آسیبی به محیط زیست وارد نخواهد کرد.

باتری لیفتراک لیتیومی از مزایا و ویژگی‌های بسیار مهمی برخوردار است. در زیر به برخی از آنها خواهیم پرداخت:

 • کارکرد بدون وقفه
 • نصب بسیار ساده
 • امنیت بالا
 • سازگار با محیط زیست
 • قابل استفاده برای انواع لیفتراک‌ها
 • قابلیت شارژ و دشارژ بسیار آسان
 • مناسب برای کار در سردخانه‌ها

نحوه کار باتری لیفتراک لیتیومی

لیتیوم در آند و کاتد نگهداری می شود. یون مثبت لیتیوم توسط مایع الکترولیتی از آند به کاتد منتقل شده و دوباره به جدا کننده باز می گردد. در اثر حرکت یون های لیتیوم، المنت های آزاد در آند تولید می شوند. جریان الکتریکی از سمت مثبت به قطب منفی منتقل می شود. جداکننده از جریان الکترون ها در باطری ممانعت می کند. زمان تخلیه باتری، یون های لیتیومی از طریق آند به کاتد انتقال پیدا می کنند. این امر باعث ایجاد یک جریان الکترونی می گردد. با اتصال باتری به شارژر، عکس این عمل رخ می دهد. در این حالت، یون های لیتیوم آزاد شده از کاتد به آند می روند و به این ترتیب باطری شارژ می شود.

مزایا و معایب باتری های لیتیومی

از مزایای این باتری ها می توان به عمر طولانی، ظرفیت بالای انرژی، شارژ سریع، عدم نیاز به تعمیر و نگهداری اشاره کرد. ضمن اینکه تخلیه اتوماتیک در این باتری بسیار پایین است. در باطری های لیتیومی، گاز هیدروژن و یا خطرات اسید وجود ندارد. به همین علت از امنیت بالایی برخوردار می باشند. باتری های لیتیومی با وجود مزایای زیاد، معایبی هم دارند. در این باتری ها نیاز به مدار وجود دارد تا حرارت آنها کم نشود. ممکن است در دماهای بالا آسیب ببینند. از دیگر معایب باتری های لیتیومی، قیمت بالا و نیاز به شیر متعادل کننده در محفظه باتری می باشند.

فروش باتری لیفتراک لیتیومی

فروش باتری لیفتراک لیتیومی ، همانطور که در بالا ذکر شد یکی از بهترین نوع باتری‌های موجود برای لیفتراک ، باتری لیتیومی است. در واقع باتری لیفتراک لیتیومی برای عملکردهایی با شدت بالا و همچنین کاربردهای چندشیفتی نسبت به باتری‌های اسید سرب سنتی ارجعیت دارند.

شرکت دینولیفتراک با بیش از دو دهه سابقه فعالیت در حوزه فروش باتری لیفتراک لیتیومی در خدمت شما دوستان عزیز است. شما می‌توانید برای سفارش این نوع از باتری‌ها با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

اجاره باتری لیفتراک لیتیومی

امروزه با توجه به فشار اقتصادی سنگین و همچنین تحریم‌های موجود ، در بسیاری از موارد خرید باتری لیفتراک لیتیومی نو مقرون به صرفه محسوب نمی‌شود. در همین راستا شرکت دینو به منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی شرایطی را برای اجاره باتری لیفتراک لیتیومی برای تمامی عزیزان فراهم نموده است.

اگر نیاز به این قطعه دارید اما هزینه نو آن برای شما غیرمعقول است برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و هزینه اجاره باتری لیفتراک لیتیومی با ما تماس بگیرید.

۲- دسته بندی انواع باتری لیفتراک بر اساس میزان ولتاژ

باتری های لیفتراک را بر اساس میزان ولتاژ به باتری های ۲۴ ، ۳۶، ۴۸، ۷۲، ۸۰ و ۹۶ (تی جی وی) ولت تقسیم می کنند.

باتری لیفتراک برقی

باتری لیفتراک برقی ، باتری های اسیدی-سربی لیفتراک ها دسته ای از باتری های صنعتی به حساب می آیند که برای کارهای سنگین درنظر گرفته می شوند. این باتری ها با نام کششی نیز شناخته می شوند و معمولا از سلول های اسیدی ۲ ولت با میزان جریان دهی و آمپر بالا ساخته می شوند.این باتری ها معمولا در ولتاژهای مختلف ۲۴ ولت، ۳۶ ولت، ۴۸ ولت، ۷۲ ولت، ۸۰ ولت، دوبل ۴۰ ولت و در آمپر ساعت های متفاوت از ۳۰۰ آمپر ساعت الی ۱۰۰۰ آمپر ساعت می باشند.

نکته اصلی در باتری های لیفتراک این است که همه مضربی از ۲ می باشند، یعنی یک باتری لیفتراک ۲۴ ولت شامل ۱۲ سلول ۲ ولتی می باشد.

باتری لیفتراک ها در شرکت دینولیفتراک با دو استاندارد BS و DIN می باشد و با در نظر گرفتن ولتاژ و آمپر با چینش سلول های دو ولتی در اندازه های مختلف جعبه ای متناسب با درخواست مشتری تحویل داده می شود. این باتری ها مناسب برای انواع لیفتراک، پالت تراک، استکر، ریچتراک و بالابرهای برقی می باشد.

یکی دیگر از ویژگی های مهم باتری های لیفتراک می توان به شارژ سریع، با بالاترین کیفیت و استاندارد جهانی است که با بیش تر ماشین آلات صنعتی سازگاری دارد.

باتری لیفتراک دست دوم

باتری های تعمیر شده، عملکرد پایین تری نسبت به باتری های نو دارند. بنابراین برای ساعت های کاری طولانی مناسب نیستند. این باتری ها نمی توانند یک شیفت کاری کامل را پشتیبانی کنند. به همین علت از باتری های دست دوم (بازسازی شده) لیفتراک برای عملیات با حجم و ساعت کاری کم استفاده می کنند. عملکرد پایین باتری های تعمیری باعث شده تا قیمت کمتری داشته باشند.

عمر باتری لیفتراک

عمر مفید باتری های لیفتراک به طور متوسط، ۱۵۰۰ سیکل کاری می باشد. بعد از اینکه شارژ دستگاه تمام شد، شارژ مجدد صورت می گیرد. با این کار، یک چرخه از عمر مفید باتری لیفتراک کاهش می یابد. باتری های لیفتراک برقی یا بنزینی در طول روز یکبار شارژ می شوند. عمر این باتری ها ۵ سال می باشد. با افزایش تعداد دفعات شارژ باتری، عمر آن کاهش می یابد. با مطالعه کاتالوگ محصولات می توانید متوجه عمر باتری شوید.

نکات مهم در زمان استفاده از باطری لیفتراک

در زمان استفاده از باتری لیفتراک بهتر است یکسری دستورالعمل ها رعایت شوند.
– عدم استفاده از باتری هایی که عمر مفید آنها گذشته
– خودداری از ایجاد اتصالات کوتاه و ایجاد جرقه
– عدم استفاده از انگشتر، زنجیر مچی، ساعت یا زنجیر فلزی در زمان کار با باتری
– پرهیز از تماس فلز با ترمینال ها
– استفاده از وسایل ایمنی (عایق) در هنگام کار بر روی باطری
– بررسی باطری ها به صورت هفتگی و اطمینان از سطح الکترولیت ( در هر سلول، مایع الکترولیت باید بالاتر از صفحات و جداکننده قرار گیرد.)
– اطمینان از سالم بودن همه اتصالات برقی (اتصالات روی باطری، بین سلول ها، انتهای کابل ها و سوکت ها)
– وجود عایق کابل باتری و اتصال پین سوکت ها به کابل های باطری
– عدم استفاده از کابل های شارژر خراب و فرسوده
– استفاده از پارچه کتان مرطوب برای تمیز کردن باتری
– توصیه می شود به دستورالعمل های درج شده روی محصول توجه نمایید.

اجاره باتری لیفتراک لیتیومی

نکات مهم در نگهداری باطری لیفتراک

برای شستشوی داخلی سلول از سولفات باریم استفاده شود. سطح شارژ سلولی را برابر نمایید. با کمک دستگاه فیوز- آنالایزر، تخلیه شش ساعته شارژ سلول را انجام دهید. برای پر کردن سلول از یک سیستم شارژ و یکسان سازی سطح بالا استفاده نمایید. سلول های معیوب و آسیب دیده را ترمیم یا جایگزین کنید. بازسازی کامل جعبه باتری را با کمک مواد پلیمری و ضد اسید انجام دهید. در صورت خرابی درب باتری آن را تعویض کنید. به وضعیت پیچ و رابط کامل بین باتری ها توجه نمایید و در صورت نیاز آنها را تعویض نمایید. برای بخار پز کردن و رنگ امیزی کامل جعبه ، رنگ مخصوص به کار ببرید.

شارژ باتری لیفتراک

در زمان شارژ باتری توجه کنید که میزان ولتاژ های ورودی و خروجی با هم برابر باشند. از آمپر همسان با باتری برای شارژ آن استفاده کنید. قبل از هر کاری، مطمئن شوید که کابل برق سالم است و از نظر ایمنی مشکلی ندارد. در صورت پوسیده یا فرسوده بودن کابل ها، از آن استفاده نکنید. در مواردی که نیاز به استفاده از آب باشد، باید آب های فاقد مواد معدنی را به کار ببرید. اگر املاحی در آب وجود داشته باشد، در داخل باتری رسوب می کنند. ۸ ساعت زمان برای شارژ باتری لازم است. زمانی که شارژ باتری شما به ۲۰% رسید، برای شارژ آن اقدام نمایید. توجه داشته باشید که عملیات شارژ باید در یک مکان با تهویه مناسب صورت گیرد. ضمن اینکه از شعله و حرارت باید دور باشد. باتری لیفتراک خود را با استفاده از جریان مستقیم برق (DC) شارژ کنید.

خرید باتری لیفتراک

در زمان خرید باتری لیفتراک به مشخصات فنی باتری لیفتراک ( برند، مدل، تناژ دستگاه و …) توجه کنید. با توجه به نوع دستگاه لیفتراک خود، باتری مناسب را انتخاب نمایید. ابعاد دقیق جعبه لیفتراک را اندازه بگیرید. ظرفیت باتری و آمپراژ آن را بررسی کنید. حداقل و حداکثر وزن باتری را مشخص نمایید. نوع اتصالات ماشین را بررسی و اعلام کنید. متراژ کابل باتری را در نظر بگیرید. بهتر است بلندتر باشد. علاوه بر موارد بالا، به قیمت باتری، کارایی، ایمنی، کارخانه سازنده و خدمات پشتیبانی محصول توجه نمایید.

تعویض باطری لیفتراک

باتری های لیفتراک ، مانند همه باتری های لیفتراک که قابل شارژ هستند دارای طول عمر بسیار بالایی است. طول عمر باتری لیفتراک برقی به شرایط نگهداری از آن هم وابسته است.

زمان تعویض باتری لیفتراک

یکی از سوالاتی که در مورد باتری لیفتراک وجود دارد، زمان تعویض آن است. بهترین فردی که می تواند به این سوال پاسخ دهد، اپراتور لیفتراک می باشد. ظرفیت باتری را با سرعت ۵ ساعته بعد از شارژ کامل می سنجند. اگر این ظرفیت کمتر از ۸۰% باشد، نیاز به تعویض باتری است. در صورتی که عمر باتری لیفتراک کمتر از ۳ سال باشد، بهتر است ۱-۲ سلول آسیب دیده آن را جایگزین کنید. اگر همچنان از باتری استفاده کنید، شدت و میزان خرابی ها افزایش می یابند.

اگر باتری لیفتراک شارژ به صورت محدود در خود نگه دارد برای رفع مشکل می توان موارد زیر را بررسی کرد:

 • تعویض سلول های دچار نقص شده
 • رفع قطع شدگی اتصالات بین سلول ها
 • اطمینان از سالم بودن شارژر
 • بازسازی باتری لیفتراک
 • تامین باتری لیفتراک جدید

باتری لیفتراک

بازسازی ی احیاء باتری لیفتراک به وسیله دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته انجام می شود که عمر باتری های اسیدی-سربی را افزایش می دهد. گاهی خرابی باتری ها به دلیل ایجاد لجن ناشی از فرآیند شارژ شدن است که طی چند سال روی سطوح الکترود می نشیند.

 

لجن گیری و احیا باتری لیفتراک به این صورت است که، توسط انجام عملیات شکافتن سلول ها و لجن گیری انجام می شود. سپس مجددا بسته شده و تزریق مواد شیمیایی مخصوص احیا ظرفیت باتری را به آن بازمی گردانند.

 

برای افزایش طول عمر باتری  می توان حجم آن را تا سه چهارم کاهش داد. باید در نظر داشت که باتری های سولفاته شده و آن هایی که دچار ریختگی صفحات مثبت و منفی هستند، تحت هیچ شرایطی قابل تعمیر نیستند.

نگهداری باطری لیفتراک

نگهداری باتری لیفتراک ، یک عامل فراموش شده است. این باتری ها می توانند عمر طولانی مدتی داشته باشند، اگر کمی اطلاع و دانش از سرویس و نگهداری آن ها داشته باشید.

با داشتن اطلاع از طرز نگهداری باتری های لیفتراک می توان در زمینه کاهش هزینه ها نیز گام بلندی برداشت. با داشتن اطلاعات و دانش کافی در زمینه نگهداری باتری ها موارد زیر را تجربه خواهید کرد:

 • کاهش هزینه ها
 • افزایش طول عمر باطری لیفتراک
 • ایمنی و عملکرد بیشتر

در بیش تر باتری های لیفتراک جدیدی که تولید می شود عمر مفیدی معادل ۱۵۰۰ سیکل کاری می باشد. هر سیکل کاری معادل با هر بار شارژ کردن باتری لیفتراک می باشد که در طول روز یکبار نیاز به این کار دارید که در سال حدود ۳۰۰ بار انجام می شود؛ پس یک باتری حدود پنج سال عمر مفید دارد. برای اطلاع از عمر باتری می توان به کاتالوگی که به همراه محصول ارائه می شود توجه نمود.

قیمت باتری لیفتراک

عوامل مختلفی مانند مشخصات باتری، اندازه محفظه، ولتاژ، برند، ابعاد، طول عمر باتری و … بر قیمت باتری لیفتراک تاثیرگذار هستند.

فروش باطری لیفتراک

فروش باتری لیفتراک، با کیفیت و قیمت مناسبی صورت می گیرد. این مرکز ، انواع باتری لیفتراک را با برندهای معتبر به فروش می رساند. محصولاتی که در این مرکز به مشتریان عزیز ارائه می شوند، ضمانت نامه معتبر دارند. فروش باتری لیفتراک ، در شرکت دینو کاملا تضمین شده می باشد. همینطور باتری های موجود در شرکت ما مطابق با استاندارد های جهانی می باشد و از برترین برند های با کیفیت و معتبر در جهان سرچشمه می گیرد. برای اطلاع از قیمت فروش باتری لیفتراک با کارشناسان ما تماس بگیرید.

باطری لیفتراک

سوالات متداول

۱- باتری لیفتراک از چه اجزایی تشکیل شده است؟
اجزای تشکیل دهنده باتری لیفتراک شامل سلول های باطری، میله ها و کابل های آن می شوند.
۲- قیمت باتری لیفتراک چقدر است؟
عوامل مختلفی مانند مشخصات باتری، اندازه محفظه، ولتاژ، برند، ابعاد، طول عمر باطری و … بر قیمت باتری لیفتراک تاثیرگذار هستند.
۳- باتری های سربی – اسیدی چه مزایا و معایبی دارند؟
باتری های سربی- اسیدی مزایای زیادی دارند. از جمله آنها می توان قیمت مناسب، وزن کم و عدم نیاز به شیر متعادل کننده را نام برد. تولید حرارت و گاز سمی از معایب این باتری ها به شمار می روند. ضمن اینکه خطر اسید و پوسیدگی کابل ها وجود دارد.
۴- باتری لیفتراک چقدر عمر می کند؟
عمر مفید باتری های لیفتراک به طور متوسط، ۱۵۰۰ سیکل کاری می باشد. بعد از اینکه شارژ دستگاه تمام شد، شارژ مجدد صورت می گیرد. با این کار، یک چرخه از عمر مفید باتری لیفتراک کاهش می یابد.
۵- آیا می توانیم از باطری های لیفتراک دست دوم استفاده کنیم؟
باتری‌های لیفتراک دست دوم نمی توانند یک شیفت کاری کامل را پشتیبانی کنند. به همین علت از باتری های دست دوم (بازسازی شده) لیفتراک برای عملیات با حجم و ساعت کاری کم استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط

پاسخگوی شما هستیم 9 الی 21